Nerwica lękowa i odstawianie leku

Witam. Jestem Ola i mam 21 lat. Cierpię na nerwicę lękową. Brałam ok. 3 lata lek asertin 50. Bardzo sie dobrze czułam nie miałam zadnych lęków nawet odwazyłam sie poleciec samolotem. Postanowiłam więc odstawic lek. Brałam miesiac po pól tabletki. Ostatni raz wzięłam ten lek miesiąc temu. Było dobrze ale od kilku dni zaczełam znow sie zle czuc. Bałam sie byc sama i znow ataki paniki i dusznosci, leki przed najgorszym co robić ? Znów musze brać leki ? Jak długo to potrwa ?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i skorzystać z konsultacji, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu psychoterapii.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. Może Pani również rozważyć pobyt (ok. 2-3 m-ny) na oddziale, w którym stosowana jest psychoterapia (np.: oddz. psychiatrii psychodynamicznej - Szp.Uniwersytecki w Krakowie).