Nerwica lękowa i paniczny lęk przed wymiotowaniem a ryzyko zarażenia grypą żołądkową

Witam. Od dwóch lat cierpie na nerwicę lekową, która objawia się panicznym lękiem przed wymiotowaniem. W poniedziałek (dwa dni temu) moja mama jednokrotnie wymiotowała i miała biegunkę. Obawiam się, że to potoczna grypa żołądkowa. Jeśli do tej pory nie mam żadnych objawów, jest szansa, że nie zaraziłam się od niej? Pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Polecam podjąć psychoterapię nerwicy - przy zaburzeniach lękowych (a z takimi tu mamy do czynienia) bardzo dobre wyniki przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. najskuteczniejszą formą terapii jest praca w nurcie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl