Nerwica lękowa i początki depresji

Witam. Byłam od 6 lat na betaloc 20, ponieważ przestawały działać i czułam się gorzej(nerwica lękowa + początki depresji)wybrałam się do psychiatry.Dostałam Efevelon SR z Lorafenem. podskoczył mi puls i nie pomagały. Teraz jestem od 10 dni na miances 10. Biorę 3 razy dziennie. Tak źle to się jeszcze nie czułam. Drgawki, płacz, i masa wszystkiego co najgorsze.Nie wiem czy mogę odstawić z dnia na dzień.Mój lekarz nie odbiera telefonu, wizyta dopiero za 2 tygodnie.Zostałam z tym sama.Proszę o pomoc

Oprócz leków warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Leki wywoływać tylko na objawy zaburzenia, nie maja jednak działania na jego emocjonalne przyczyny. Psychoterapia pozwala zrozumieć emocjonalne przyczyny trudności i wprowadzić zmiany, które ułatwią funkcjonowanie i pozwolą pozbyć się objawów.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Bierze Pani leki już bardzo bardzo długo. Za długo. Farmakoterapia powinna być stosowana jedynie po to, by ustabilizować stan pacjenta. I psychoterapia (a nie farmakoterapia) może ostatecznie pomóc Pani w pozbyciu się problemu. Dlatego też namawiam Panią do podjęcia takich kroków, zamiast męczyć swój organizm i wyniszczać go lekarstwami....

Depresja jest chorobą a choroby leczy lekarz a nie psychoterapeuta. I nie psychoterapeuta a lekarz decyduje o długości leczenia!!!!! Psychoterapia w leczeniu depresji jest bardzo ważna ale jest metoda dodatkową.
Depresja polega na zaburzonej równowadze pomiędzy neuroprzekaźnikami w mózgu. Zasada leczenia jest taka, że leki przeciwdepresyjne należy przyjmować co najmniej pół roku po uzyskaniu poprawy, czasami w małych dawkach nawet do końca życia. Leczenie przeciwdepresyjne dobiera się indywidualnie i czasem jest to dosyć trudny proces, wymaga czasu dobranie leku tak by był skuteczny i nie powodował złego samopoczucia.