Nerwica lękowa i stosowanie leków oraz skoki ciśnienia

Dzień dobry, Mam 24 lata i choruję na nerwicę lękową. Psychiatra przepisał mi wenlafaksynę w dawce 75mg i alprazolam w dawce 0,5 mg. Wenlafaksynę musiałem jednak odstawić zaledwie po 3 dniach ze względu na skoki cisnienia, natomiast alprazolam stosowałem przez 4 dni w dawkach 0,25mg lub 0,5mg. Przez cały czas brania wenlafaksyny nie spałem ze względu na ciśnienie. Obecnie mija 2 noc od odstawienia a ja dalej mimo zmęczenia nie mogę w ogóle zasnąć. Co może być przyczyną? Pozdrawiam

Szanowny Panie sugerowalabym ponowną konsultację psychiatryczną. Leki psychotyczne mają opóźnione działanie zazwyczaj pacjenci lepiej się czują po dwóch tygodniach od rozpoczęcia terapii. W sytuacji gdy leki nie są skuteczne można podjąć psychoterapię. Pozdrawiam

Przyczyn może być kilka - wahania hormonów, zbyt duży stres wynikający z nerwicy itd. Jeśli chodzi o nerwicę lękową to polecam podjęcie psychoterapii zamiast przyjmowania leków - ma ona długotrwałe efekty gdyż dociera do przyczyn problemu, a nie jedynie oddziauje na objawy. Pozdrawiam