Nerwica lękowa i strach przed wychodzeniem z domu

Witam. Mam pewien strasznie dokuczliwy problem-nerwice lękową. Biorę leki antydepresyjne od ponad roku, teraz będę zwiększać dawkę do połowy. Nerwica u mnie objawia się w ten sposób, że boję się wychodzić z domu bo boję się że zasłabne (pare razy mi się to zdarzyło np. w Kościele), a już jak myślę że mam wyjść z domu to zaczynam mieć miękkie nogi, robi mi się słabo i mam wrażenie że "polece"... Mam 15lat. Jak mogę sobie z tym radzić, co robić aby przed wyjściem z domu się uspokoić?Proszę o pomoc
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Myślę, że powinnaś zastanowić się nad rozpoczęciem terapii. W przypadku zaburzeń nerwicowych poleca się terapię poznawczo - behawioralną. Dzięki niej nauczysz się jak radzić sobie z lękiem.
W między czasie postaraj się ograniczać napięcie nerwowe. Pomocna może okazać się aktywność fizyczna i trening relaksacyjny (na przykład trening autogenny Schultza).
Pozdrawiam