Nerwica lękowa i wysokie tętno

Witam mam 19 lat i mam nerwicę lękową biore tabletki na uspokojenie Afobam po pół tabletki rano i wieczorem tak jak napisałem są to 0,50 mg i biore także tabletki jeden raz dziennie po całej nazywają się one Seronil i są to 10 mg.I w tym problem,że mierzyłem sobie ostatnio ciśnienie i miałem dobre ale tętno serca powyżej 100 najwyżej miałem ponad 120 a najniżej 80.I nie brałem tych tabletek przez 2 dni , teraz zaczałem i dalej mam wysokie tętno ponad 100.Czy coś mi dolega? czy to nerwica ?

Dzień Dobry Panu,

Tak, może to być zespół napięciowo-nerwicowy.

Z mojej strony zachęcam Pana do podjęcia terapii ( w ramach NFZ-tu lub prywatnie ).

Z pozdrowieniami,
Irena mielnik-Madej

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Zachęcam do poznania źródła swojego zachowania. Może w tym pomóc spotkanie z psychoterapeutą. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl