Nerwica lękowa i zespól stresu pourazowego

Zmagam sie z nerwica lekowa i zespolem stresu pourazowego. Mialam wszystkie chyba badania robione na moje problemy somatyczne ( 2x rezonans ostatni w lutym, blednik,morfologia ze 100 razy, plyn mozg-rdz, EEG, EKG no chyba wszystko co mozliwe) ponewaz zmagam sie z zawrotami glowy, skakaniem miesni itd. Ale chcialam sie zapytac bo mam uczucie jakby gniecenie na skorze glowy w 1 miejscu nie jest to bolesne ale irytujace czy to moze byc nastepny objaw nerwicy?

Tak, podobne somatyczne uczucie (ścisku, nacisku, gniecenia) może być objawem nerwicy. Szczególnie, że diagnostyka wykluczyła inne zaburzenia. Zachęcam do zgłoszenia się na psychoterapię lub omówienia tego ze swoim psychoterapeutą (jeśli już Pani jest w procesie psychoterapii).

Żeby stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że jest to kolejny objaw powinna Pani udać się do psychologa, ponieważ informacje zawarte w opisie są zbyt skąpe.
Pozdrawiam.

Wymienia Pani dwa konkretne rozpoznania. Bardziej domyślam się niż wiem, że diagnozy dokonał specjalista i został zaproponowany jakiś plan pomocy. Zarówno nerwica lękowa jak i zespół stresu pourazowego wymagają specjalistycznej pomocy po rzetelnej diagnozie. Niepokoi mnie słowo, którego Pani używa w swoim opisie "zmagam się". Mam nadzieję, że nie próbuje sobie Pani radzić z tym sama.

Dzień dobry, zachęcam panią do przeprowadzenia pełnej diagnozy u psychologa - psychoterapeuty współpracującego z lekarzem psychiatrą, którzy zalecą dalsze kroki postępowania. Jeżeli cierpli pani na nerwicę prawdopodobnie będą to leki oraz psychoterapia. Pozdrawiam.