Nerwica lękowa - jak pomóc mojej dziewczynie?

Moja dziewczyna ma nerwicę lękową - teraz rozumiem jej ciągną zmianę humorów, nastroju i dlaczego się nie układało. Chciałbym się dowiedzieć jak ja mam z nią postępować jaka moja osoba dla niej musi być. Pozdrawiam i dziękuję.
ponad rok temu

Witam!

Pana dziewczyna wymaga przede wszystkim opieki specjalisty, by mogła wrócić do zdrowia. Z Pana strony bardzo ważne jest wsparcie i próba zrozumienia jej sytuacji. Warto, żeby nie oceniał Pan jej zachowania, gdyż często może ono być spowodowane przebiegiem choroby.
Pana dziewczyna może przeżywać trudne chwile - w tych momentach ważne jest, by był Pan przy niej i zapewniał jej opiekę, jeśli będzie tego potrzebowała. Może Pan dowiedzieć się jak najwięcej na temat nerwicy oraz jej leczenia, by móc lepiej zrozumieć swoją ukochaną. Czas powrotu do zdrowia może być trudny dla obojga. Dlatego uważam, że Pan także może korzystać z pomocy psychologa lub grup wsparcia. Warto również korzystać z tematycznych for internetowych. Dzięki rozmowom z innymi osobami w podobnej sytuacji Pan także może uzyskać wsparcie i pomoc w tej trudnej sytuacji.
Proszę nie zapominać o swoich potrzebach i starać się nie robić nic ponad swoje siły. Pana stan zdrowia jest tak samo ważny, jak zdrowie Pana dziewczyny. Dbając o siebie, będzie Pan mógł zadbać również o ukochaną. W trudnych chwilach polecam korzystanie z telefonu zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym (116 123).

Pozdrawiam