Nerwica lękowa po wyleczeniu boreliozy

Witam , bardzo bym prosila o interpretacje wyników. Kiedys mialam leczona borelioze. Wyniki 4 lata temu igg 5,000 AU/ML, igm 23,0 AU/ml badanie wykonne metoda CLIA. Obecnie igg 5,000 AU/ML, igm 30,0 AU/ml . Czemu ten drugi wspołczynnik wzrósł? Dolegają mi problemy neurologiczne jak nerwica lekowa ktora mysle spowodowana jest zmianami neurologicznymi. Chociaz beda w szpitalu 4 lata temu mialam pobierny płyn mózgowo rdzeniowy i wszystko bylo ok. Czy martwic sie tymi wynikami?

Swoiste IgM pojawiają się we krwi po upływie 3-4 tyg od zakażenia (szczyt 6-8 tygodni) i zanikają w ciągu 4-6 miesięcy. Swoiste IgG wykrywalne są po upływie 6-8 tygodni od zakażenia, utrzymują się wiele lat ( 10 lat nawet u pacjentów leczonych antybiotykami ). Czasem dotyczy to swoistych IgM i może świadczyć o aktywności choroby.Z tego wynika, że nia ma co martwić się boreliozą. Trzeba leczyć stany lękowe. Pozdrawiam.