Nerwica lękowa podczas wysiłku fizycznego

mam pytanie odnośnie nerwicy lekowej podczas wysiłku fizycznego, Czy można brać przed wysiłkiem ewentualnie po hydroksyzynę/ afobam?

Witam Pana,

W czasie wysiłku fizycznego pojawiaja się podobne doznania cielesne, jak podczas napadu lęku tzn. szybka czynność serca, "brak tchu", przyspieszony oddech, czasem poczucie osłabienia, czy utraty kontroli nad własnym ciałem. Jednak objawom wysiłku fizycznego nie powinien towarzyszyć lęk. Przyjmowanie hydroksyzyny lub afobamu przed wysiłkiem fizycznym nie ma szczególnego sensu, a jest wręcz przeciwskazane. Objawy tachykardii oraz zmniejszenie rezerwy tlenowej przypominajace napad lęku mogą raczej służyć za "model habituacji" do zaburzeń lękowych oraz stanowić dla Pana wskazówkę, że lęk nie stanowi doznania zagrażającego zdrowiu. Pozwoli to na "obserwowanie" swojego lęku zamiast prób unikania go. Ostatecznie wszystkie opisane działania mogą prowadzićdo zmniejszenia objawów zaburzeń lękowych. Jeszcze jedno- nerwica lękowa nie stanowi przeciwskazania do aktywności sportowej.

Pozdrawiam!