Nerwica lękowa, strach przed wyjściem z domu i omdlenia

Witam mam nerwicę lekową strach przed wyjściem z domu , w drodze to mam za raz omdlenia nogi wiotkie poty uczucia takich słabości jak wymieniłam kręcenie w głowie i dziwne patrzenie przez oczy i chodzenie , w grę nie wchodzi psychiatra albo terapie , wiec oczekuje może jakieś bezpieczne leki z państwa strony co by państwo mogli mi doradzić po to pisze , czy z waszej strony jakieś porady bym mogła z tego wyjść , co bym mogła za lek brać co mi za proponujecie z góry dziękuje

Witam,

Pani objawy niestety są dość mocne i mam wrażenie, że utrudniające normalne funkcjonowanie, także mam poczucie, że bez wizyty u lekarza lub terapeuty się nie obędzie. Może Pani skontaktować się z lekarzem internistą, który może zaproponować leczenie, jednak on też skieruje dalej Panią najprawdopodobniej do lekarza psychiatry.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,
najlepszym wyjściem dla zaburzeń lękowych i nerwicowych jest psychoterapia, która może być ewentualnie wspomagana farmakologicznie. Leki w dłuższej perspektywie czasu powodują utrzymywanie błędnych kół nerwicy i lęku dlatego nie są w stanie zniwelować problemu. Polecam szczególnie psychoterapię poznawczo-behawioralną jako metodę o wysokiej skuteczności pracy z trudnościami natury lękowej czy nerwicowej. Co ważne terapia jest dostępna także na NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl