Nerwica lękowa u 29-letniej osoby

Witam, Cierpie na nerwice lekowa tak twierdzi moj lekarz psychaitra zamiast stawiac diagnoze dał od razu leki, biore parogen i xanax ogolnie jest lepiej ale bylem dociekliwy skad powstał problem.... doradzono mi zrobić badanie wit. b12, no i okazało się, że jest na granicy... bo wynik to 200... a norme mam zaznaczona 197 - 868. Lekarz rodzinny uznał, że nie musze i nie mam nic robić, że jest w normie i jest ok. Słyszałem, że nie którzy mogą wcześniej odczuwać problemy niedoboru już na granicy

Dzień dobry,

Nerwica nie jest spowodowana brakiem jakiejkolwiek witaminy.
A jeżeli jest Pan ciekawy skąd i dlaczego Pan zachorował, to proszę rozważyć podjęcie psychoterapii - która jest podstawową metodą leczenia w takim przypadku.

Dzień dobry,
niektóre objawy nerwic mogą występować w niektórych stanach chorobowych, czy zaburzonej równowadze fizjologicznej - nie jest jednak to wtedy nerwica. To tak jak z kaszlem czy gorączką - mogą pojawiać się przy różnych schorzeniach. Warto u lekarza rodzinnego porobić podstawowe badania jak np. tarczycy, a gdy nic to nie wykaże to polecam skonsultowanie się z psychoterapeutą i ewentualne podjęcie własnej terapii.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl