Nerwica lękowa u 31-latki

Witam Mam 31 lat.Lecze się na Nerwicę lękową.Biorę mozarin oraz beto25ZK.Kurację lekową mam od około 1 roku.Pozatym jestem alkoholiczką nie pijącą od 13 msc.Ost tzn 3msc rozpadł mi się czteroletni związek.Od tego czasu zauważyłam że lęki w małym stopniu powróciły.Co bardzo mnie zaskoczyło to to że przestawił mi się tryb życia tzn.Zasypiam około 3-4 w nocy budzę się przed 15.Czuje się żle z tego powodu.Mało też jem.Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.Bardzo proszę o pomoc. Agnieszka

Witam Panią, zbyt mało mam danych na temat Pani obecnej sytuacji życiowej, historii leczenia, np. czy przebywała Pani ostatnio w szpitalu psychiatrycznym, jak silne dawki leków przyjmuje Pani. Z całą pewnością bardzo rozregulował się Pani organizm i rytmy biologiczne; nie wiadomo tylko z jakiego powodu: czy z powodu zbyt długiego przebywania w szpitalu (gdzie z reguły dzień jest zbyt mało ustrukturyzowany i przez większość czasu pani śpi na skutek przyjmowania dużych dawek leków), czy wróciła Pani do alkoholu, czy doszło do nawrotu choroby? We wszystkich przypadkach może dojść do rozregulowania rytmów wewnętrznych organizmu i zatarcia granic między dniem i nocą.

Jeśli opisane przez Panią problemy wynikają wyłącznie z wypadnięcia z rytmów dnia codziennego (przez długi czas przebywała Pani na zwolnieniu i odzwyczaiła się od codziennych obowiązków), to nie ma żadnego innego sposobu, jak opracowanie sobie struktury dnia - wyznaczenie planu aktywności na cały dzień (z dokładną rozpiską na konkretne godziny) i bezwzględnie przestrzeganie go; choćby o stałej godzinie wstawać (rano) i o stałej godzinie kłaść się spać (np. ok. 23.00). Dopiero wówczas mozna oczekiwać, że Pani codzienna aktywność ulegnie uporządkowaniu.

Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl