Nerwica lękowa w bolesność brzucha

Witam. Coś zaczęło skakać mi w brzuchu po lewej stronie trwa to kilka sekund i przestaje po czym po około 5 minutach pojawia się od nowa, co to może być? jak nie kiedy skacze powieka, tak teraz takie uczucie w brzuchu. Pierwszy raz to mam, na forach pisze o ciąży, u mnie ciąża jest wykluczona. Co to może być? proszę o odpowiedz. Mam nerwicę lękowa, nie wiem czy to może być spowodowane przez nerwice właśnie?

Witam serdecznie,
czasami odczuwa się ze strony ciała dziwne objawy,z którymi krępujemy się pójśc do lekarza lub innego specjalisty.Być może takie coś spotyka właśnie Panią.Nie ma więc przeszkód,by powierzyć problem zarówno lekarzowi rodzinnemu/bo może dotyczyć jelit/,albo w ramach swojej nerwicy popracować nad "mową ciała"z psychoterapeutą.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam.

Niestety opisany przez Panią problem jest bardzo niespecyficzny, by móc cokolwiek stwierdzić. Czasami takie somatyzacje pojawiają się w przebiegu nerwicy, jednakże bez wykluczenia fizycznego podłoża problemu nie powinno się wyciągać takich wniosków. Reasumując - polecam na początek zgłosić się do lekarza POZ, który skieruje na dalsze badania, a w przypadku braku wykrycia fizycznego źródła "skakania" proszę skonsultoać się z psychologiem. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

A czy podjęła się Pani leczenia nerwicy ?

Taki objaw może być związany z zab.lękowym, ale najpierw powinna Pani zbadać się somatycznie - u lekarza POZ. I jeśli jeszcze nie podjęła leczenia przyczynowego zab.lękowego - to polecam udać się do Poradni Leczenia Nerwic.