Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica lękowa w ciąży

Witam. Od 3 lat choruję na nerwicę lękową.Niedawno zaszłam w ciążę i nerwica jeszcze bardziej się nasiliła. Skończyłam właśnie I trymestr ciąży i bardzo się boję,że zaszkodziłam dziecku lekiem Pramolan. W I trymestrze zażyłam ten lek 6 razy po pół tabletki, czy bardzo mogłam zaszkodzić dziecku? bardzo mnie to stresuje,ale nie dałam rady odstawić tego leku z dnia na dzień. Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Proszę się nie martwić. dawka pół tableki Pramolanu zażyta kilkakrotnie na początku ciąży nie mogłą zaszkodzić dziecku. Bardzo wiele kobiet zażywa w pierwszych tygodniach ciąży różne leki w czasie zanim jeszcze ciąża zostanie potwierdzona. Bardzo wiele kobiet przeciaż zachodzi w nieplanowaną ciążę, a stosowana przez nie farmakoterapia jest przyjmowana w sposób nieświadomy. Jeśli w przebiegu ciąży jednak Pani lęk sie nasili warto skorzystać z psychoterapii u doświadczonego psychoterapeuty.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Polecam podjąć psychoterapię, która nie będzie tak "inwazyjna" jak farmakoterapia (jeśli chodzi o oddziaływanie na płód), a także przyniesie Pani trwalsze efekty, gdyż przeanalizuje Pani problem, dotrze do jego źródła i zniweluje go zamiast jedynie stępiać objawy lekami. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy