Nerwica lękowa w ciąży. Co robić?

Witam!
Proszę o pomoc, moja żona ma nerwicę lękową od paru lat, występowała jeszcze przed ślubem (5 lat) temu. A do tego tachykardię serca to chyba niedomykalność zastawki sercowej, co robić? Ona jest w 5 miesiącu ciąży, bierze jakieś leki na uspokojenie, teraz ubzdurała sobie, że ma nadciśnienie, a to przecież z nerwów wszystko.

Nie pracuje, boi się podjąć pracę, a teraz tym bardziej nikt jej nie przyjmie w ciąży, martwi się tylko o swój stan zdrowia i dziecka. Nic kompletnie nie robi, żadnego celu w życiu nie ma. Co robić? Proszę o odpowiedź na maila, mój adres grze_pla@vp.pl

ponad rok temu

Witam serdecznie,

żona wymaga konsultacji ginekologicznej celem wdrożenia odpowiedniego leczenia, które będzie bezpieczne dla dziecka. Być może konieczna będzie wizyta u psychiatry.
Podwyższone wartości ciśnienia tętniczego krwi mogą wynikać ze stanów lękowych. Konieczny jest pomiar ciśnienia tętniczego krwi 2 x dziennie, a następnie kontrolna wizyta u lekarza. Na podstawie pomiarów lekarz postawi diagnozę oraz da zalecenia.

Pozdrawiam