Nerwica lękowa z epizodami depresyjnymi oraz uczucie zmęczenia

Witam, od ponad roku leczę się na nietypową nerwicę lękową z epizodami depresyjnymi. Najpierw byłem leczony sertraliną 50mg, 6 mc-y(nieskutczenie), a teraz u innego psychiatry escilatopramem 15 mg od 3 mc-y. Jest o wiele lepiej, nie mam myśli natrętnych łatwiej mi się wstaje, ale w dalszym ciągu odczuwam zmęczenie. Czy oprócz próby zwiększenia dawki leku(pod kontrolą lekarza), da jakoś walczyć się z zmęczeniem następującym w trakcie dnia? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie.
Wiem, że dla Pana okres 3 miesięcy to zapewne bardzo długo, ale w leczeniu tego typu zaburzeń potrzeba o wiele więcej czasu, aby w pełni zmniejszyć nasilenie objawów choroby. Bardzo pozytywne jest, że już odczuwa Pan poprawę samopoczucia i ogólnego funkcjonowania. Niestety nie istnieją żadne farmakologiczne środki na walkę z uczuciem zmęczenia. Myślę że pozytywne skutki przyniosłaby psychoterapia, która uczy jak na nowo odnaleźć się w codziennym życiu, motywować się, cieszyć nowymi rzeczami. Może Pan się również wspomagać filiżanką kawy lub mocnej herbaty. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień Dobry Panu,

Z pytaniem, zapraszam Pana do lekarza prowadzącego, który zna Pana.

Z mojej strony polecam Panu podjęcie terapii, najlepiej poznawczo-behawioralną, która znacznie poprawia jakość życia, bez skutków ubocznych.

Życzę Panu tylko dobrego nastroju,
Irena Mielnik-Madej