Nerwica, nadciśnienie i wysokie tętno u 24-latki

Witam, mam 24 lata, od dziecka mialam nerwice ( szybkie wpadanie w szal, brak kontroli nad soba, trzesace sie rece, napady padaczki) Wszystko sie z czasem powoli normowalo, od jakis 2 miesiecy mam wyskokie tetno 150-170 cisnienie !69/140 nigdy nie mialam nadcisnienia, nie uprawiam sportu, siedze w domu.. Nie moge normanie funkcjonowac, spac, klatka piersciowa boli jakby ktos na niej siedzial, nie moge zlapac oddechu bo czuje straszny ścisk w środku. Co to moze byc?

Witam,

Przyczyny mogą być różne, przede wszystkim musi pani wykluczyć przyczyny somatyczne, wykonać podstawowe badania. Jeśli nie znajdzie pani przyczyn somatycznych takie stanu zdrowia to mogą to być objawy jakiś zaburzeń emocjonalnych lub psychicznych. Ważnym diagnostycznie pytaniem jest to czy od ostatnich dwóch miesięcy coś się w pani życiu istotnego zmieniło. Być może pani jeszcze nie radzi sobie z tą zmianą.

Agnieszka Skawińska