Nerwica natręctw a ciąża

Witam, choruje na nerwice natrect. W momencie zajscia w ciaze odstawilam leki i mysli wrocily. Bez wyraznej przyczyny pojawily sie takie ze nie kocham narzeczonego tylko innego w ktorym sie podkochiwalam jak bylam w liceum. Z obecnym partnerem jestem 6 lat i bardzo go kocham wiec nie wiem skad mi sie to wzielo. Przychodzi i mowi: "nie kochasz tego tylko tamtego" ja jestem wtedy cala w nerwach i stresie. Nie sa to mysli mile a przerazajace ale sprawiaja wrazenie bardzo prawdziwych. jestem zalaman

Witam,
Proponuje podjąć psychoterapię, która pomoże Pani radzić sobie z natrętnymi myślami. Według badań najskuteczniejeszym nurtem psychoterapeutycznym w przypadku nerwic jest terapia poznawczo - behawioralna. Sprawdza się także metoda akceptacji objawów. W przypadku wyizolowanej farmakoterapii poprawa nie jest zazwyczaj długotrwała. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego w celu podjęcia leczenia.
Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Opisane przez Panią objawy to klasyczne OCD, w którym tematem jest relacja z bliską osobą (z ang. relationship OCD). Nerwica Natręctw podsyła wtedy myśli przeciwne do realnie odczuwanych. Ponieważ bardzo kocha Pani swojego partnera, to jest temat, w który OCD z przyjemnością uderza. Towarzyszą temu zwykle uczucia stresu, niepokoju i pozornego realizmu, które Pani opisuje.

Skuteczna terapia to CBT z techniką (z ang.) Exposure and Response Prevention.

Jest to terapia wymagająca od Klienta zaangażowania, ale pomaga uporać się z myślami OCD, aż do całkowitego ich wyeliminowania. Gratuluję prawdziwej miłości :)