Nerwica natręctw i obsesja na punkcie tabletek

Choruję na nerwice natręctw, mam obsesje na punkcie tabletek, które przyjmuję, Bardzo się martwię i przejmuje, że te tabletki mogą jakoś wylecieć np podczas beknięcia, kaszlu, kichnięcia, ziewania.- czy taka sytuacja jest możliwa, bardzo dziękuję za informacje, ponieważ jest mi z tym bardzo źle.

Witam.
Myślenie nie oznacza działania, jednak by mógł Pan poradzić sobie z tym problemem wskazana jest pomoc psychoterapeuty. Najlepsza w walce z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym jest terapia poznawczo-behawioralna, które najszybciej przyniesie efekty i poprawi jakość Pana życia.

Pozdrawiam,
Marta Molenda
https://psychologmolenda.pl

Dzień dobry!

Odczuwane przez Pana lęki, niepokój, napięcie emocjonalne i natrętne myśli dot. przyjęcia tabletki są jednym z objawów nerwicy.
Proszę kontynuować leczenie farmakologiczne, a także podjąć psychoterapię.
Nie, "wypadnięcie" tabletki podczas kaszlu czy ziewania zdarza się bardzo rzadko, nie jest powszechnym problemem. Jeśli jednak kiedyś zdarzy się Panu taka sytuacja, z pewnością ją Pan zauważy i będzie możliwe zareagować - np. przyjąć kolejną tabletkę.

Pozdrawiam!