Nerwica natręctw i powtarzanie czynności

Witam, z tego co wyczytałam mam nerwicę natręctw. Powtarzam różne czynności, cofam się, kilkukrotnie myję ręce, parę razy gaszę światło, wchodzę i wychodzę po parę razy, a to wszystko dlatego, że boję się, że komuś lub coś się złego wydarzy. Co mam robić? Wstydzę się iść do psychologa, bo wydaje mi się, że nie zrozumie i wyśmieje mnie. Jak to wyleczyć? Pozdrawiam.

Psycholog to profesjonalista, który ma do czynienia z takimi i innymi trudnościami o podłożu emocjonalnym. Warto zaufać. Psychoterapia to otworzenie się i praca nad sobą, która pozwala na zmianę i uwolnienie się od napięcia a tym samym natrętnych czynności. Warto zaufać specjaliście i pozwolić sobie pomóc.