Nerwica natręctw i przewlekła depresja u 22-latki

Witam nazywam się Paulina i mam 22 lata. Zmagam się m.in z nerwicą natręctw i przewlekłą depresją. Dodatkowo nie radzę sobie ze stresem, kontakt z ludźmi jest dla mnie bardzo stresujący więc unikam innych. Nie akceptuję siebie,mam też ogólną niechęć do ludzi.Od kilku miesięcy nie mam ochoty wychodzić z domu i to też stanowi u mnie problem,a nacisk rodziców do kwestii wyjść bardzo mnie męczy.Nigdy nie miałam psychoterapii,raczej krótkie kontakty z psychologami. Czy może Pani mi coś doradzić ?

Dzień dobry,

Nie pisze Pani czy jest pod opieką lekarza psychiatry.
Może Pani również umówić się na wizytę konsultacyjną z psychoterapeutą, podczas której terapeuta oceni czy taka metoda leczenia jest dla Pani odpowiednia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Witam serdecznie,

Z Pani opisu wynika, iż od wielu miesięcy spędza Pani czas w domu, w depresji, odizolowana od ludzi pogrążając się w negatywnych myślach o sobie. Ma Pani jednak motywację do tego, aby coś z tym zrobić - inaczej nie pojawiła by się Pani na tym portalu. Warto wykorzystać tę chęć i zgłosić się po profesjonalną pomoc, by kolejne miesiące nie minęły tak, jak te ostatnie. Zasługuje Pani na to, aby żyć pełnią życia, realizować plany, spełniać marzenia. Pisze Pani, że dotychczasowe kontakty z psychologami nie przyniosły satysfakcjonujących efektów – być może dlatego, że były zbyt krótkie. Terapia wymaga czasu. Trzymam za Panią kciuki - proszę zajrzeć na tę stronę
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/#more-76
znajdzie tu Pani wskazówki, jak znaleźć właściwego terapeutę.
Pozdrawiam,
Marat Dziekanowska

Witam. Kto panią zdiagnozował? Warto zwrócić się po pomoc do właściwych specjalistów: psychiatry i psychoterapeuty. Psychiatra wspomoże odpowiednimi lekami oddziałującymi na system nerwowy. Proszę się nie bać farmakologii, przecież jesteśmy "małą fabryczką bio-chemiczno-fizyczną. A psychoterapia umożliwi wgłębienie się we własne przeżycia, zrozumienie siebie i "naprawienie". Zamykanie sie w domu nie działa korzystnie na pani samopoczucie, warto więc wychodzić do znajomych, spacerować, realizować swoje hobby. Powodzenia