Nerwica natręctw i zaprzestanie stosowania leków w ciąży

Witam, Chruję na nerwicę natręctw od 3 lat, aktualnie jestem w ciąży i przestałam z dnia na dzień brać leki. OD jakiegoś czasu mam natręctwa dotyczące partnera, wiem, ze to nerwica podważa moją miłość do niego, to, że będziemy szczęśliwi, bo nic niepokojacego realnie się nie dzieje. Aktualnie przeraża mnie myśl o ślubie. Jest przerażająca, że może ja nie chce, może to nei ten. Tylko, że tak naprawdę nic złego się między nami nie dzieje, te mysli są bezpodstawne,ale bardzo bolą i smucą.Co robic?

Witam,
w sprawie ewentualnego zastępczego leczenia farmakologicznego proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Niemniej przede wszystkim zachęcam do rozważenia możliwości skorzystania z psychoterapii. Praca pod okiem psychoterapeuty może znacząco pomóc w zmniejszeniu doświadczanych objawów lękowych. Z pomocy specjalisty może Pani skorzystać zarówno w ramach refundacji NFZ (wówczas należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl