Nerwica natręctw i złe samopoczucie po Seronilu

Witam. Mam nerwice natrectw. Psychiatra zalecil mi zazywanie seronilu rano i w poludnie. Biore go od 9 dni,ale od 2 dni odczuwam napady ogolnego leku,mam nudnosci kłucie w klatce piersiowej, suchosc w jamie ustnej. Nie wiem co robic. Czy stopniowo odstawiac ten lek czy moze to jest normalne w pierwszych tygodniach brania seronilu? Bardzo prosze o odpwiedz. Pozdrawiam

Witam,
Seronil jest lekiem z grupy SSRI. Charakterystyczne dla tej klasy leków jest opóźnione działanie terapeutyczne. Przez pierwsze 2-6 tygodni obserwuje się wzmożone efekty uboczne, które zazwyczaj mijają po tym okresie. W razie wątpliwości proszę skontaktować się z psychiatrą prowadzącym. Leków tego typu nie można samodzielnie odstawiać ani zmieniać dawkowania.
Pozdrawiam

Proszę zgłosić to swojemu psychiatrze, on najlepiej wie co powinna Pani zrobić. Samodzielnie nie można regulować dawki leków, jest to nie wskazane.