Nerwica natręctw polegająca na powtarzaniu słów

Jak samemu sobie z tym poradzić ? Mam nerwicę natręctw, która u mnie polega na powtarzaniu słów i zdań, ponieważ mój umysł próbuje wmówić mi, że powiedziałam coś innego. Nie mam pewności czy coś powiedziałam chociaż wiem że to mówiłam. Tak samo z niektórymi wyrazami, które ktoś wypowiedział mój umysł również próbuje je przekręcić oczywiście na moją niekorzyść. O wiele za dużą wagę przykładam do słów. Potrafię zapamiętać każde słowo zamiast jak każdy po prostu to zapominać .

Gorąco zachęcam do podjęcia psychoterapii, zwłaszcza jeśli zaczyna to utrudniać Pani życie. I niestety może się tak stać ,że przymus powtarzania słów, zdań zmieni się w coś innego - bo tak może dziać się w tej chorobie. Tak naprawdę znaczenie ma to dlaczego pani musi to robić , co się stanie jeśli Pani nie powtórzy... czego się Pani boi? To są m.in pytania do terapii

Nerwica natręctw to przypadłość, z którą bardzo trudno sobie poradzić samemu. Może być też tak, że dolegliwości zaostrzą się. Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Bardzo dobre skutki przynosi leczenie w nurcie poznawczo-behawioralnym. Być może potrzebna będzie również konsultacja psychiatryczna. Najważniejsze żeby nastąpiła z Pani strony jak najszybsza reakcja, bo im wcześniej ona nastąpi, tym większe szanse na całkowite wyleczenie.

Pozdrawiam serdecznie.