Nerwica natręctw u siostry i niechęć do podjęcia leczenia

Moja siostra ma nerwicę natręctw, ale się nie chce do tego przyznać, nie chce podjąć leczenia. Nie da sie już wytrzymać w domu z jej fobiami! Jak jej pomóc?

Witam, mam złe wieści. Bardzo trudno jest pomóc komuś, kto sam sobie nie chce pomóc. Jedyne co mi przychodzi do głowy to psychoterapia rodziny. Nawet jeżeli siostra nie będzie na nią chodzić, to daje ona szanse pozostałym członkom rodziny na zrozumienie tego, co się dzieje i lepsze radzenie sobie z tym. Czasem jest też tak, że członek rodziny, który nie chodzi na terapię rodzinną, po paru miesiącach też zaczyna przychodzić widząc, że inni konsekwentnie chodzą i czerpią z tego jakieś korzyści. Pozdrawiam