Nerwica natręctw związana z masturbacją - jak sobie pomóc?

Witam, Od dłuższego czasu mam dziwne myśli po masturbacji, tzn. kiedy skończę masturbację, to muszę wszystko wyczyścić, tego co dotknąłem, ponieważ sądzę, że na rękach miałem nasienie i ktoś, kto dotknie tego miejsca, które ja wcześniej dotknąłem rękami po masturbacji, bojąc się, że miałem nasienie na rękach, ten ktoś zarazi się ode mnie. Inny przykład: gdy jestem po wytrysku to uważam, że wszystko ospermiłem i muszę zobaczyć czy w danym miejscu nie ma mojego nasienia, oglądam, sprawdzam, jeżeli mam wątpliwości albo jestem pewien, że to miejsce, rzecz są pobrudzone spermą to od razu je całe myję mydłem, płynem i wodą ze szmatką. Byłem kiedyś uzależniony od masturbacji, teraz robię to bardzo rzadko, ale niestety czasami się zdarza. Wydaję mi się, że jestem chory. Nie wiem jak nazwać tą chorobę. Uważam, że choruję na nerwicę natręctw, dotyczącą lęku przed zarażeniem innych osób. Dziwnie to może teraz zabrzmi, ale dzięki nerwicy natręctw prawie wyleczyłem się z uzależnienia od masturbacji. Teraz chciałbym się również pozbywać tej nerwicy natręctw. Jak mam sobie pomóc? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam!
Nie opisuje Pan przykładów innych zachowań niż związanych z masturbacją, dlatego trudno mi stwierdzić czy rzeczywiście cierpi Pan na nerwicę natręctw. Proponowałabym, aby udał się Pan do specjalisty, który będzie mógł na podstawie diagnozy różnicowej sklasyfikować objawy.
Czytając Pana list mam wrażenie, że problem dotyczy bardziej poczucia winy za to co Pan robi, a mianowicie za masturbację. Z psychologicznego puntu widzenia jest to jeden ze sposobów rozładowania napięcia seksualnego, jest to zachowanie dopuszczalne, oczywiście jeżeli nie stanowi zagrożenia dla życia. Pana zachowania wskazują jednak na pewien konflikt, który pojawia się po masturbacji i nad tym zachęcałabym aby popracować. Może Pan udać się do psychologa czy seksuologa, z którym przepracuje Pan swoje poczucie winy i lęku związanego z tym, że ktoś się dowie o tym (świadczy o tym Pana chęć zatarcia śladów po masturbacji).
Również Pana schematy myślowe, że mógłby Pan kogoś czymś zarazić wskazują, że nie toleruje Pan swojego zachowania, że jest ono dla Pana sytuacją konfliktową.
Przy pomocy tego portalu może Pan znaleźć specjalistę w swoim miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam serdecznie