Nerwica serca a cukrzyca

Witam. Parę dni temu po spacerze spadł mi cukier, na szczęście byłem przy sklepie, więc od razu kupiłem dwa pączki. Jednak po tej sytuacji ciągle jest mi bardzo słabo. Cukier spadł mi nie pierwszy raz, wcześniej było to jakiś rok temu podczas gry w piłkę. Mam stwierdzoną nerwicę serca, jednak raczej to nie jedyna dolegliwość. Jestem chudy (183 cm, 59 kg) i ogólnie mam słaby apetyt. Oprócz ciągłego uczucia osłabienia, bardzo często odczuwam ucisk w przełyku, tak jakbym nie mogło mi się odbić.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
W opisywanym przypadku zalecałbym udanie się do lekarza rodzinnego i wykonanie badania poziomu cukru we krwi na czczo. Spadki poziomu glukozy mogą być niebezpieczne, ew. zaburzenia wykryte w badaniu krwi mogą wymagać dalszej diagnostyki (m.in. USG brzucha, badania poziomu hormonów).