Nerwica serca a przyjmowanie leków Xanax i Tianesal

Witam, zdiagnozowano u mnie nerwicę serca. Lekarz kazał brać xanax 1 tabl. dziennie a następnie1 raz dziennie tianesal. Jest to lek przeciw depresji. Czy na pewno powinnam go brać? nie czuję że mam depresję, przeżyłam bardzo duży stres po stracie taty i po roku zaczęło ściskać mnie w mostku, mam duszności i kołatanie serca, drżenie rąk. Poza tym w pracy trochę stresu, ale nie jestem pewna czy lek Tianesal jest dla mnie odpowiedni. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Prawdopodobnie lekarz przepisał Pani tianesal ze względu na to, że również ma działanie przeciwlękowe.
Proszę pamiętać, że podstawową metodą leczenia w przypadku nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Leczenia Nerwic) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.