Nerwica u 12-latki i silny stres

Mam 12 lat. Stresuję się praktycznie wszystkim. Boję się rozmawiać, bo uważam, że zostanę odrzucona. Chodzę do kardiologa. Lekarz po zrobieniu echa serca stwierdził, że mogę mieć nerwicę, gdyż w stanie spoczynku moje tętno wynosi średnio 70-80 uderzeń/min, a u lekarza to już 120-130! Często obwiniam siebie za wiele rzeczy, które nie wydarzyły się z mojej winy. Myślę, że jestem beznadziejna, a jednak chciałabym poczuć, że komuś na mnie zależy. Czy to naprawdę może być nerwica?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie
Diagnozę postawić drogą internetową jest niemożliwe. Można jedynie z Pani opisu wysnuć parę hipotez, jakkolwiek wymagają one potwierdzenia u specjalisty. Pani opis jest bardzo skąpy, a specjalista, aby postawić adekwatną diagnozę, dopyta Panią o różne kwestie, które zadecydują o formie pomocy, dopasowanej do Pani przypadku.
Sugeruję poprosić rodziców o umówienie wizyty u psychologa dla Pani i skorzystać z fachowej pomocy.
Życzę powodzenia i w razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie