Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica u 12-latki i silny stres

Mam 12 lat. Stresuję się praktycznie wszystkim. Boję się rozmawiać, bo uważam, że zostanę odrzucona. Chodzę do kardiologa. Lekarz po zrobieniu echa serca stwierdził, że mogę mieć nerwicę, gdyż w stanie spoczynku moje tętno wynosi średnio 70-80 uderzeń/min, a u lekarza to już 120-130! Często obwiniam siebie za wiele rzeczy, które nie wydarzyły się z mojej winy. Myślę, że jestem beznadziejna, a jednak chciałabym poczuć, że komuś na mnie zależy. Czy to naprawdę może być nerwica?
12 LAT ponad rok temu

Dziecko z ADHD w szkole

ADHD to zespół nadpobudliwości ruchowej. Dotyka on najczęściej dzieci. Jak uczeń z ADHD może funkcjonować w szkole. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam serdecznie, Takie objawy, które opisałaś mogą wskazywać na nerwicę - jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa. Warto byłoby, gdybyś mogła porozmawiać z psychologiem. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam serdecznie Diagnozę postawić drogą internetową jest niemożliwe. Można jedynie z Pani opisu wysnuć parę hipotez, jakkolwiek wymagają one potwierdzenia u specjalisty. Pani opis jest bardzo skąpy, a specjalista, aby postawić adekwatną diagnozę, dopyta Panią o różne kwestie, które zadecydują o formie pomocy, dopasowanej do Pani przypadku. Sugeruję poprosić rodziców o umówienie wizyty u psychologa dla Pani i skorzystać z fachowej pomocy. Życzę powodzenia i w razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy