Nerwica z napadami lęku a duszności po wysiłku i kontakcie z pyłem

dzień dobry czy jest możliwość taka ,że wpływ nerwicy z napadami lęku stwierdzonej przez psychiatrę i czystych badań spirometrycznych i testów za każdym razem był ( z podejrzeniem astmy endogennej) powodem duszności po wysiłku i po kontakcie z pyłem natychmiast powodował ataki ?

Witam,

zaburzenia nerwicowe i stres w związku z wizytą u lekarza, mogą wpłynąć na nasilenie objawu duszności. Jeśli nie korzysta Pani z psychoterapii, to zachęcam. W trakcie spotkań z psychoterapeutą może Pani m.in. znaleźć sposoby na obniżenie poziomu stresu i zmniejszyć objawy zaburzeń nerwicowych.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

tak.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza