Nerwica z napadami lęku i silny ból w klace piersiowej

Po trafieniu do szpitala z łapaniem się za serce silnym bólem w klatce piersiowej i zawrotami głowy wyniki badania krwi ekg itp wyszly dobrze. Po trafienu na izbę przyjęć w szpitalu neuropsychiatrycznym po 5 min rozmowy psychiatra stwierdził nerwicę z napadami lęku. Dostałem cital i jeszcze coś. Kończy mi się L4 nadal leżę w łóżku już około 29 godzin, nie ruszam się z niego nie mam sił na nic. Co mam zrobić by mieć siłę na chociaż wstanie z łóżka ? Czy to naprwno nerwica ? Pomocy

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Objawy wskazują, że diagnoza lekarza była trafna. Natomiast Pana obecny stan, czyli to że leży Pan kilkadziesiąt godzin w łóżku i nie ma siły wstać, mogą świadczyć również o innych zaburzeniach. Zalecam wizytę u psychiatry i szczerą rozmowę o swoich dolegliwościach oraz przyjmowanych lekach. Być może wskazane będzie również podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie.

Na portalu nikt nie powie czy "to na pewno nerwica". Ale można z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że tak. Polecam rozpoczęcie terapii u specjalisty pracujacego w nurcie poznawczo-behawioralnym (w tym nurcie uzyskuje się dość szybko efekty terapii zaburzeń lękowych). Pozdrawiam.

Witam,

Zachęcam, by wybrał się Pan na konsultacje do lekarza psychiatry oraz do psychologa/psychoterapeuty i omówił swoje samopoczucie oraz wątpliwości co do przyczyn objawów. Jeśli będą potrzebne badania, by zweryfikować ewentualne inne przyczyny niż psychologiczne zapewne dowie się tego Pan od lekarza. Na pewno warto to omówić, by rozwiać wątpliwości. Gdy jednak okaże się, że na ciele wszystko jest w porządku, rzeczywiście może to wskazywać na psychologiczne tło objawów, a wtedy będzie to wskazanie do podjęcia psychoterapii, a być może także farmakoterapii.

Pozdrawiam
Karolina Matlak