Nerwica ze stanami depresyjnymi

Czy jeśli kilka lat temu sama wyleczyłam się z depresji, która trwala pół roku a teraz od roku choruję na nerwicę ze stanami depresyjnymi mam możliwość wyleczenia się? Czytam na forach, że raczej ciężko wyleczyć się jeśli ma się depresję i nerwicę na raz... Proszę o pomoc bo juz nie daję rady

Dzień dobry,

A czy teraz podjęła się Pani leczenia przy pomocy specjalistów ?

Tak, można się wyleczyć mając podwójne rozpoznanie. A najlepiej jak porozmawia Pani o tym z własnym lekarzem /psychoterapeutą ?/, ponieważ to oni znają Panią osobiście i Pani historię leczenia.

Witam,
stany depresyjne mijają często samoistnie,jednak ich powroty są o tyle możliwe,że nie została zrozumiana czy przepracowana przyczyna do której nie ma się dostępu bez pomocy specjalistów.Nie radziłabym także diagnozować samodzielnie dolegliwości i następnie zaprzątać sobie głowę mało mówiącymi terminami medycznymi i w to miejsce po prostu zasięgnąć fachowej pomocy.Nerwice najskuteczniej leczy się psychoterapią,gdyż jest ona wynikiem trudnych i nierozwiązanych wewnętrznych konfliktów,które przy pomocy terapeuty stają się mozliwe do zażegnania a przez to likwidują obecne objawy i dolegliwości.
Zachęcam i pozdrawiam.