Nerwoból międzyżebrowy i stosowanie leków

Dzień dobry! Od wczoraj dokucza mi nerwoból międzyżebrowy. To już trzeci napad w ciągu dwóch lat. Wcześniej dostawałam zastrzyki z olfenu. Tym razem nie poszłam do lekarza, bo mam problemy z ubezpieczeniem. Mam w domu nimesil w saszetkach oraz dicloduo. Który z nich powinnam stosować? Dodam, że ból jest bardzo ostry. Dziękuję za odpowiedź.

Nerwoból jest rodzajem bólu, który wynika z uszkodzenia nerwu. Przede wszystkim należałoby zdiagnozowac przyczynę dolegliwości.
W tego rodzaju bólu popularne leki przeciwbólowe z rodzaju NLPZ ( do których należy również Olfen,Dicloduo i Nimesil) są nieskuteczne. W leczeniu mają zastosowanie leki przeciwdepresyjne i przeciwpadaczkowe. Oczywiście te, które mają działanie przeciwbólowe. Skuteczną metodą są blokady i termolezja