Nerwoból po prawej stronie klatki piersiowej

Witam, mam prawdopodobnie nerwoból po prawej stronie klatki piersiowej. Lekarz internista zlecił RTG klatki piersiowej, morfologie oraz CRP. RTG czyste, morfologia wszystko w normie ale CRP wyszło 14. Czy to normalne przy nerwobólach?

Nerwoból jest rodzajem bólu, który wynika z uszkodzenia nerwu. Przede wszystkim należałoby zdiagnozowac przyczynę dolegliwości. CRP jest tzw białkiem ostrej fazy i wynika ze stanu zapalnego a nie nerwowbólu.
W tym wypadku należałoby poszukac przyczyny podwyższonego CRP ( internista).
Rozpoznanie rodzaju bólu powinien postawic neurolog. Specjalista zleci odpowiednią diagnostyke i leczenie.