Nerwobóle w głowie promieniujące do karku

Od jakiegoś czasu mam dziwne nerwobóle w głowie czasami promieniuje do karku lub do czoła albo tworzy tzw obręcz często boli mnie kark i boli przy okręcie. Proszę o opinie

Witam,
opisane objawy moga wynikać z wzmożonego napięcia mięśni podpotylicznych, mięśni czworobocznych, dźwigaczy łopatki lub moga być wynikiem dysfunkcji stawów w kręgosłupie szyjnym. Być może nieprawidłowa postawa powoduje przeciążenie mięsni lub zablokowanie w stawie stąd ból. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, nauka prawidłowej postawy, eliminacja złych nawyków podczas pracy, terapia manualna, powinny przynieść ulgę. Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać lub nasilać - wizyta u lekarza, najlepiej specjalisty od rehabilitacji lub ortopedy i zdjęcie czynnościowe RTG.
Pozdrawiam

Bóle mogą być wynikiem nadmiernego napięcia mięśni karku, stresu, lub nieprawidłowych nawyków postawy. Watro udać się do fizjoterapeuty i lekarza i ortopedy ze zrobionym prześwietlaniem. Wtedy będzie można określić przyczynę. Pozdrawiam