Nerwobóle w klatce i okolicach żołądka

Witam, od dwóch tygodni prawie codziennie pobolewa mnie głowa, do tego przez tydzień bolała mnie szyja podczas nawet niewielkich ruchów głowa, od jakiegoś czasu mam codziennie nerwobóle w klatce, okolicach żołądka. Bardzo często łzawią mi oczy, szczególnie podczas jazdy samochodem/ rowerem. Okulistka stwierdziła niewielki astygmatyzm i przepisała krople które nic nie dają, nie mam alergii, ani problemow z zatokami. Czasami mam lekkie zaburzenia rownowagi i problemy z koncentracja. Borelioza ?

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.