Nerwowe ruchy kończyn i głowy u 4-miesięcznego dziecka

Czy powinnam niepokoić się nerwowymi ruchami rączek i nóżek (częste, gwałtowne machanie) 4 miesięcznego niemowlaka oraz również gwałtownym, powtarzającym się kilkukrotnie rzucaniem główki przed spaniem w prawo i lewo (to zdarza się czasami). Objawy te zauważyłam krótko po urodzeniu. Maluszek ogólnie wygląda na spokojne i pogodne dziecko, jest karmiony od 3 tygodnia życia butelką.Niepokoi mnie również fakt, że dziecko od urodzenia spokojnie akceptuje tylko pozycję noszenia pionową, w innej płacze

Witam! Opisane przez Panią zachowania nie budzą niepokoju i mogą pojawiać się u zdrowego 4-miesięcznego dziecka. Oczywiście należy obserwować maluszka i wszelkie niepokojące Panią objawy zgłaszać pediatrze podczas okresowych badań kontrolnych.