Nerwowość a niedoczynność tarczycy

Witam, Od 3lat leczę sie na niedoczynnosc tarczycy. Aktualnie wyniki są w normie, jednak już dawno zauwazylam że jestem bardzo nerwowa, błahe sytuacje potrafią wyprowadzić mnie z rownowagi, potrafię też rozpłakać się bez powodu. Czy to wina tarczycy?

Witam, hormrony moga mieć wpływ na zwiększenie intensywności przeżywanych emocji. Jednak sama skłonność do tego rodzaju reakcji, o jakich Pani pisze, jest Pani sposobem radzenia sobie z trudnościami. Zachęcam do wizyty u psychologa, aby przyjrzec sie źródłom problemów i sposobom radzenia sobie. Pozdrawiam

Po części może być taka sytuacja, każdy z nas ma również zakres TSH przy którym czuje się dobrze, ja np. najoptymalniej czuje się przy 1,3 mimo, że norma jest do 4,2, przy 2,3 czuje się zmęczona i wiem, że coś jest nie tak. Także czasami wynik badania nie przedstawia się na samopoczucie pacjenta. Warto również zadbać o swoją dietę, regularność posiłków (4 w ciągu dnia co 4 godziny), produkty z niskim IG, a najlepiej zdecydować się na dietę partą o wynik badania na nietolerancje pokarmową IgG zależną pod okiem dobrego dietetyka. Regularna aktywność fizyczna, która też pomaga rozładować się z napięcia dnia codziennego, a także poprawia gospodarkę hormonalną, nie tylko hormonów tarczycy. Proszę jedynie uważać z basenem (max 1 raz w tygodniu), chlor zawarty w wodzie może wpłynąć na podniesienie TSH. Przy problemach z tarczycą każda pacjentka powinna zadbać o swój czas na relax, odpoczynek.