Nerwowość i bóle brzucha a brak okresu

już tydzien czasu spóźnia mi się okres. w ciąży raczej jestem bo w ostatnim miesiącu nie wspolzylam a w poprzednim z zabezpieczeniem poza tym wytrysk nie nastapil we mnie. Od kilku dni jestem nerwowa i mam bole brzucha. nie jestem na nic chora nie biore lekow ani nie zmienialam klimatu. moja pochwa jest sucha i ,, otwarta " - jak zawsze przed miesiączka. Więc dlaczego jej nie mam? proszę o pomoc. bardzo się martwię. mam 18 lat.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną braku miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.