Nerwowość i depresyjne nastroje a nieodpowiednia dieta

Od dłuższego czasu bez przerwy jestem podenerwowana, nadwrażliwa, każda sytuacja wymagająca kontaktu z innymi ludźmi wzbudza we mnie lęk i stres, a nawet najmniejsza porażka doprowadza mnie do depresyjnych nastrojów i tendencji autodestrukcyjnych. Czy to może być spowodowane złą dietą? Może niedoborem pewnych witamin? Odżywiam się zdrowo, ale może coś przeoczyłam. Krępuje mnie wizyta u lekarza z tak błahego powodu, ale zaczyna mnie to martwić.

Dieta ma mniejszy wpływ na funkcjonowanie emocjonalne niż czynniki osobowościowe, a także doświadczenie i relacje. Warto skonsultować się z psychologiem, który pomoże poradzić siebie z kryzysem i trudnościami, a także ułatwi zmianę i powrót do satysfakcjonującego funkcjonowania.