Nerwowość i problemy z hamowaniem emocji a stosowanie leków

Witam, Chciałam zapytać o pewien lek. Dostałam od lek. rodzinnego perazin25 w dawce 25 mg doraźnie przy uczuciu silnego wzburzenia. Jestem bardzo nerwowa i mam problem z hamowaniem emocji w tym także gniewu. Wizytę u specjalisty mam dopiero za miesiąc i nie wiem czy ten lek nie jest zbyt silny. Lekarz rodzinny stwierdził ewidentnie że moge mieć lekką nerwicę. Mam też bardzo silne bóle głowy i zdarza mi się że zwykłych problemów robię prawdziwe tragedię. Często krzycze. Prosze o radę.

Witam,

w leczeniu nerwicy bardzo skuteczna jest psychoterapia, jedynie w określonych przypadkach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że ewentualne połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Leki tego rodzaju są silne i mają całkiem sporą listę możliwych efektów ubocznych. Jeśli nie czuje Pani, że w tej sytuacji konieczne jest leczenie farmakologiczne, być może warto się wstrzymać i spróbować na początek samej psychoterapii? Osobiście zachęcam Panią do skontaktowania się raczej z psychologiem/psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html