Nerwowość, kłótliwość i odmienne zdanie u 19-latki

Ola mam 19 lat. Zawsze byłam nerwowa, łatwo mnie zdenerwować co prowadzi do kłótni. Ostatnio kłócę się ze wszystkimi wkoło- rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi. W moim przypadku często występują kłótnie ale ostatnio jest tego więcej. Dodatkowo zauważałam, że zawsze mam inne zdanie. Zawsze stoję po przeciwnej stronie nawet jeżeli się z tym nie bardzo zgadzam, to bronie zawsze jakiegoś innego zdania. Jakbym tylko się chciała sprzeciwić.Co mogę z tym zrobić?

Dzień dobry.

Na Pani pytanie można odpowiedzieć jednym wyrazem - dorosnąć. Wydaje się jednak, że w opisanym przez Panią stanie rzeczy nie da się tego uzyskać w sposób "naturalny". Zdarza się, że osoby kłótliwe są takie, bo jest to dla nich jakiś sposób wyróżnienia się spośród innych. Nie jest w tym wypadku ważne, o co się spierają, ale to, że zwracają na siebie uwagę otoczenia. Warto przyjrzeć się sobie w tym kontekście - z jakiego powodu musi się Pani w taki sposób "wyróżniać"?
Sugerowałbym konsultację psychologiczną oraz prawdopodobnie podjęcie terapii, dzięki której z pewnością odkryje Pani nieznane motywy takiej właśnie chęci zaistnienia wśród ludzi.

Pozdrawiam.