Nerwowość po operacji oponiaka w głowie wielkości pięści

Witam proszę o pomoc jestem bezradny na zachowania mojej żony lat 46 .żona jest 6 lat po operacji miała oponiaka w głowie wielkości pięści. Chodziła na kontrolę do lekarza który ją operował było wszystko ok.Od pewnego czasu jest strasznie nerwowa, wybuchowa bez żadnego powodu wpada w histerię wtedy strasznie krzyczy ze ją wszyscy denerwują naprawdę bardzo błache powody nie można nad tym zapanować ja i dwie córki staramy się nie odzywać proszę o radę .

Witam,

Ocena związku między przebytą operacją a obecnym zachowaniem Pana żony nie jest łatwa. Należy w tym celu wykonać kontrolne badanie MR głowy z kontrastem, aby wykluczyć wznowę lub stwierdzić inną przyczynę. Znaczenie ma także lokalizacja zmiany nowotworowej. Biorąc pod uwagę wiek Pana żony sugerowałabym także kontrolę ginekologiczną z uwzględnieniem profilu hormonalnego, gdyż być może małżonka rozpoczęła okres przekwitania.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl