Nerwowość, problemy z koncentracją i zapamiętywaniem
Dotyczy pytania o interpretację wyniku MRI Głowy angio: objawy przed wizytą: bóle głowy od około 2 miesięcy ( ciągłe , prawie codziennie) tak silne , że niekiedy powodowały wymioty- zlokalizowane z tyłu głowy , ból "karku" część szyjna kręgosłupa , nerwowość , problemy z koncentracją i zapamiętywaniem , czucie uścisku "ciężkości" prawej łydki, nierówność źrenic. Dodatkowo od 3 lat leczę się na wysoki cholesterol w tej chwili jego poziom wynosi : 289- cholesterol całkowity + 88 trójglicerydy.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, czynniki prowokujace, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Brak dokładnej znajomości danych często prowadzi do postawienia nieprawidłowej diagnozy.