Nerwowość, problemy z koncentracją i zapamiętywaniem

Dotyczy pytania o interpretację wyniku MRI Głowy angio: objawy przed wizytą: bóle głowy od około 2 miesięcy ( ciągłe , prawie codziennie) tak silne , że niekiedy powodowały wymioty- zlokalizowane z tyłu głowy , ból "karku" część szyjna kręgosłupa , nerwowość , problemy z koncentracją i zapamiętywaniem , czucie uścisku "ciężkości" prawej łydki, nierówność źrenic. Dodatkowo od 3 lat leczę się na wysoki cholesterol w tej chwili jego poziom wynosi : 289- cholesterol całkowity + 88 trójglicerydy.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, czynniki prowokujace, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Brak dokładnej znajomości danych często prowadzi do postawienia nieprawidłowej diagnozy.