Nerwowość, strach i lęki u 23-latka

Czuję nerwy, strach i lęki. Nie czuję się swobodnie z samym sobą jak dawniej. Zniknęła ze mnie pasja, chęć do życia, rozmawiania, krzyczenia, wygłupiania się. Nie i to nie jest depresja. Po prostu czuję się jak kameleon, który za wszelka cenę dostosowuje się do otoczenia. Nie jestem taki jak kiedyś. To boli. Kiedys byłem ofensywny, pełen pomysłów. Dalej czuję, że to mam w sobie, ale nie potrafię tego pokazać. Jedynie jak sam jestem potrafię się sam śmiać do siebie na głos albo rozmawiać.Co ze mną?

Dzień Dobry,
Konieczna jest konsultacja u psychologa. Proszę nie zwlekać :) Serdecznie pozdrwiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam. Nie jestem w stanie przez internet odpowiedzieć na Pana pytanie. Ale myślę, że warto skonsultować się z psychiatrą i psychoterapeutą. Pozdrawiam

Czy wydarzyło się coś, co wiąże Pan z tą zmianą? Jakiś trudny związek, zerwana relacja z kimś bliskim, stres, trudne przeżycia czy doświadczenia?
Może warto spotkać się z psychologiem, przyjrzeć przyczynom trudności i pracować nad zmianą?