Nerwowość u 4-miesięcznego dziecka

Witam,mój syn ma 4 misiace.Przez pierwszy miesiąc życia był spokojnym dzieckiem,spał spokojnie,później nagle zaczął mieć problemy z zasypianiem,macha nerwowo rączkami,nóżkami,obraca główkę raz w jedną raz w drugą stronę,nie płacze przy tym ale ciężko mu zasnąć a podczas snu reż go te nagle ataki budzą.Początkowo były to tylko noce teraz zdarza się to także w dzień i nie koniecznie podczas zasypiania czy snu.Bóle brzuszka,kolki zostały wykluczone.Jaka może być inna przyczyną i jak mu pomoc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie chciałbym w obecnej sytuacji sugerować jakiejkolwiek diagnozy gdyż nie jest to możliwe bez wykonania podstawowych badań oraz bezpośredniej konsultacji z lekarzem. Proszę zgłosić się do neurologa. Podobne objawy u b dziecka mogą być wynikiem zarówno zaburzeń neurologicznych jak i np infekcji.