Nerwowość u partnera a odpowiednie działania

Mój partner jest nerwowy i gdy nie chcę się zachować tak jak on chce kilka razy był agresywny , szarpał i popychał mnie , ciągnął za nogi i zrzucał z łóżka w ten sposób Zostawiłam go ale cierpię bo może powinnam mu pomóc? wyraził chęć pójścia na terapię ale czy to coś zmieni?

Pani już podjęła decyzję. Może właśnie dzięki temu, że pani zadbała o siebie odeszła od partnera, może zrozumiał, że należy podjąć terapię. Jeżeli zrobił to z własnej woli, wyraża chęć i jest zmotywowany do zmiany swojego zachowania, to udział w spotkaniach terapeutycznych na pewno mu pomogą. Pani powinna dać mu czas aby sam uporał się z tym problemem. Proszę nie mieć wyrzutów sumienia, teraz partner musi spróbować sobie sam pomóc.

Witam, powinna Pani udać się do psychologa i podczas bezpośredniej rozmowy omówić swoja sytuację, swoje emocje związane z rozstaniem i doświadczaniem przemocy ze strony partnera, oraz dalsze postępowanie w tej sytuacji, terapeuta podpowie jak można mu pomóc ale- w zdrowy sposób. Jeżeli były partner zamierza udać się na terapie to dobrze, powinien zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć prace nad przemocą i agresywnymi zachowaniami w psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Psychoterapia może być pomocna w zrozumieniu przyczyn swojej nerwowości i agresji oraz przerwaniu stosowania przemocy. Jeśli partner sam odczuwa potrzebę pracy nad sobą, ma motywację do terapii - może i powinien z niej skorzystać.
To, czy chce Pani go w tym wspierać, jaki ma być Pani udział w życiu byłego partnera - jest już kwestią Pani życia, Pani decyzji, pracy nad sobą.
Pani także może (indywidualnie, we własnej sprawie) skorzystać z pomocy terapeutycznej oferowanej w wielu ośrodkach.

Pozdrawiam!