Nerwowość, uczucie lęku i problemy z podejmowaniem decyzji a podejrzenie nerwicy

Witam, Mam ogromny problem i boję się,że może to być depresja. Jestem po 8 tyg po porodzie ma jeszcze 2 letnią Córkę. Jestem ciągle nerwowa,krzyczę okropnie na swoje dzieci,złoszczę się na Męża. Czuję nieustanny lęk że zdarzy się coś złego. Nie potrafię już się cieszyć z tego że mam fantastyczne dzieci i Męża. Od dawna nie potrafię podejmować decyzji,nie umiałam też powiedzieć "nie". Ulegalam czasem wbrew swojej woli. Czy to może być depresja? Czy zawsze tą chorobę leczy się lekami?

Dzień dobry,

Pani objawy wcale nie muszą stanowić o depresji, a i też nie zawsze stosuje się farmakoterapię przy obniżonym nastroju.
Proszę znaleźć w swojej okolicy lekarza psychiatrę i/lub psychoterapeutę i udać się na konsultację. Oni - wyłącznie w kontakcie osobistym - będą w stanie zaproponować odpowiednie leczenie. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie.