Nerwowy synek

Witam, mój syn ma 14 miesiecy i jest bardzo nerwowy. Jeśli czegoś mu zabronie to płacze i krzyczy, a najgorsze jest to, że pada do tyłu na głowę i wali głową w co popadnie - ściana, podłoga. Taki odruch zauważyłam jak miał 5 miesięcy. Tak jest do dziś. Czasami też potrafi mi dać z ''główki''. Synek nie usiedzi w miejscu. Jest bardzo uparty i często bardzo ciężko jest mu wytłumaczyć, że mu tego czy tamtego nie wolno. Jak go tego oduczyć? Jak do niego dotrzeć? Dodam, że mieszkamy u rodziców i jest ze mną cały czas, bo jestem na wychowawczym, a mąż pracuje za granicą, wiec jest w domu raz w miesiącu. Nie wiem, co mam robić? Proszę o pomoc! Czy z nim jest coś nie tak? A może za bardzo go rozpieściliśmy? A może ja jestem złą matką?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam :)

Proszę nie myśleć o sobie w ten sposób, bo to, że szuka Pani pomocy wskazuje na coś innego :)

Dobrze, że zgłosiła się Pani do nas ze swoim problemem, bo zachowanie maluszka jest niepokojące i trudno powiedzieć czy wynika z pewnych błędów wychowawczych, czy ma podłoże medyczne. Dlatego prosze umowić się do neurologa dziecięcego, który wykluczy lub potwierdzi medyczne przyczyny takiego zachowania. Koniecznie proszę również umowić się na spotkanie z psychologiem dziecięcym lub doświadczonym terapeutą behawioralnym, który może zdiagnozować przyczyny zachowania maluszka i podjąć właściwą terapię. Prosze nie zwlekać z podjęciem działania.

Pozdrawiam